stalesia facebook stalesia goolge plus

tel.: +48 (12) 260 10 65
dział handlowy numery wewnętrzne:
106, 114, 115, 124, 125
email: info@stalesia.com

Blachy nierdzewne

Blachy nierdzewne, metalowa, jest wytwarzana w procesie przemysłowym i ma postać płaskich, cienkich kawałków. Jest to jedna z głównych form produkcji stosowanych w obróbce metali. Blachy mogą być wycinane oraz wyginane do różnych kształtów. Z blach, o różnych grubościach, wykonana jest bardzo duża ilość produktów codziennego użytku, jak np. widelce, łyżki czy noże, obudowy telefonów czy smart fonów, koperty zegarków, które nosimy na co dzień. Blachy pod względem grubości mogą się bardzo różnić, te uważane za bardzo cienkie mogą być grubości folii, a blachy o grubości powyższe 6 mm to blachy które są uważane za grube.

BlachaBlachy nierdzewne, metalowe, są wytwarzane w procesie przemysłowym i ma postać płaskich, cienkich kawałków. Jest to jedna z głównych form produkcji stosowanych w obróbce metali. Blacha nierdzewna może być wycinana oraz wyginana do różnych kształtów. Z blach nierdzewnych, o różnych grubościach, wykonana jest bardzo duża ilość produktów codziennego użytku, jak np. widelce, łyżki czy noże, obudowy telefonów czy smartfonów, koperty zegarków, które nosimy na co dzień. Blachy nierdzewne pod względem grubości mogą się bardzo różnić, te uważane za bardzo cienkie mogą być grubości folii, a blachy o grubości powyżej 6 mm to blachy, które są uważane za grube.

Blachy nierdzewne – proces produkcyjny

Blachy nierdzewne mogą być dostępne w kawałkach, arkuszach lub także zwinięta jako długi pas blachy. Zwoje są tworzone poprzez zwijanie blachy, a potem przycinane do odpowiedniej długości.

Produkowanych jest wiele różnych rodzajów blach nierdzewncyh, mogą być to blachy duplex, czyli wykonane ze stali duplex, która charakteryzuje się magnetycznością, dobrą spawalnością i obrabialnością mechaniczną a także niską rozszerzalnością cieplną, nie utwardzają się w wyniku obróbki cieplnej, blachy żaroodporne, które doskonale sprawdzają się tam gdzie panuje wysoka temperatura, np. jako wkłady kominowe oraz blachy kwasoodporne, te zaś mogą być stosowane przy produkcji zbiorników na żrące ciecze.

Blachy nierdzewne – gatunki

Produkowanych jest także bardzo wiele gatunków blachy nierdzewne z materiałów innych niż stal, takich jak np. aluminiumj, cyna, nikiel lub tytan. Do zastosowań dekoracyjnych są stosowane blachy ze srebra, złota lub platyny, blachy platynowe są stosowane także jako katalizatory. Jednym z najtrwalszych materiałów do produkcji blachy jest miedź. Trwałość dachów pokrytych tego rodzaju blachą wynosi nawet do 300 lat. Trwałość takiej blachy jest związana z tym, że na skutek działania warunków atmosferycznych pokrywa się ona patyną, która to jako bardzo szczelna warstwa, zabezpiecza miedź przed dalszym utlenianiem.

Jak widać z powyższych informacji blacha oraz elementy wykonane z blachy nierdzewnej otaczają nas zewsząd i są niezbędne w naszym codziennym życiu. Blachy służą do produkcji tak oczywistych elementów jak elementy karoserii samochodowych, skrzydeł samolotowych czy stołów medycznych.