Wyroby ze stali nierdzewnej, żaroodpornej, duplex, kwasoodpornej

RURY KOTŁOWE

Rury kotłowe

Rury kotłowe są potrzebne wszędzie tam, gdzie panują nieprzyjazne warunki, w kotłach, przegrzewaczach pary, przewodach parowych, wszędzie tam gdzie panuje wysoka temperatura.
Rury kotłowe są potrzebne wszędzie tam, gdzie panują nieprzyjazne warunki, w kotłach, przegrzewaczach pary, przewodach parowych, wszędzie tam gdzie panuje wysoka temperatura.

Rury kotłowe – budowa

Są wykonane z metalu, zazwyczaj z rur bezszwowych i nie posiadają widocznych łączeń, dzięki czemu cechują się bardzo wysoką estetyką. Ze względu na miejsce, w którym znajdują zastosowanie muszą być niezwykle wytrzymałe. Produkuje się je z żarowytrzymałych, węglowych oraz niskostopowych stali, które mogą znosić pracę w wysokich ciśnieniach i temperaturach.

Rury kotłowe – asortyment

Asortyment rur kotłowych obejmuje rury kotłowe żaroodporne, nierdzewne, kwasoodporne, grubościenne. Zaletą ich jest z pewnością fakt, że łatwo dopasować można rozmiar mieszczący się w przedziale od sześciu do trzech tysięcy milimetrów, dzięki czemu nadają się do setek różnych miejsc.

Rury żaroodporne cechują się tym, że nie ulegają odkształceniom mechanicznym nawet pod wpływem działania bardzo wysokiej temperatury. Mają bardzo niską ścieralność, dzięki zastosowaniu specjalnych rodzajów stopu stali. Rury kwasoodporne są niewrażliwe na działanie różnego rodzaju substancji chemicznych jak na przykład kwasy, sole. Nie ulegają pod ich wpływem korozji. Rury grubościenne przeznaczone są do przemysłu ciężkiego i cechują się najwyższą wytrzymałością spośród tych wszystkich.

Rury kotłowe – zastosowanie

Rury kotłowe używane są w części urządzeń energetycznych takich jak kotły, podgrzewacze pary czy przewody parowe. Kotły przemysłowe są używane przede wszystkim w przemyśle chemicznym, petrochemicznym i ciepłowniczym. Są to średnie lub małe jednostki pracujące na węgiel, ropę lub gaz. Rury kotłowe ze względu na ogólny podział możemy podzielić na węglowe oraz stopowe. Najczęściej używanymi gatunkami rur stalowych są St 35.8 I lub III, 15Mo3 według DIN 17175/2448 oraz P235GH TC lub TC2 według EN 10216.

Rury kotłowe mogą być wykańczane według różnych schematów, na zimno, na gorąco. Ich powierzchnia może być chropowata lub gładka, mogą być trawione, wyżarzone, szlifowane, albo polerowane. Jest to uzależnione od tego gdzie będą potrzebne oraz stosowane.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium