tel.: +48 (12) 260 10 65
dział handlowy numery wew.:
103, 106, 114, 115, 123
email: shop@stalesia.com

PŁASKOWNIKI ZIMNOWALCOWANE

Płaskowniki zimnowalcowane

Płaskowniki zwane także prętami gładkimi charakteryzują się przekrojem prostokątnym. Płaskowniki są wytwarzane na kilka sposobów, mogą być ciągnione, walcowane lub cięte z blachy.

Najczęściej płaskowniki walcowane występują w wymiarach z zakresu: szerokość – 20 mm do 150 mm, grubość – 4 mm do 50 mm.

Oferowane przez naszą firmę płaskowniki zimnowalcowane spełniają wymogi tolerancji wymiarów i kształtu według normy PN – EN 10140. W naszym asortymencie posiadamy wyroby wykonane z wysokogatunkowych materiałów, co sprawia, że płaskowniki są odporne na odkształcenia, uszkodzenia mechaniczne lub negatywne działanie czynników zewnętrznych w trudnych środowiskach.

Płaskownik walcowany - zastosowanie

Płaskowniki znajdują szerokie zastosowanie m.in. w branży związanej z budową maszyn, produkcją narzędzi i sprzętu budowlanego, a także w energetyce. Ponadto płaskowniki walcowane są wykorzystywane w mechanice, hydraulice, motoryzacji oraz w przemyśle precyzyjnym.

Te wyroby hutnicze można podobnie wykorzystać jak rury nierdzewne, stalowe, czy blachy podczas budowy ogrodzeń i balustrad.

Walcowanie na zimno

Obróbce na zimno w temperaturze pokojowej poddawane są wyroby, a w wyniku tego działania dochodzi do odkształcenia struktury krystalicznej, która może się wydłużyć i ułożyć według kierunku odkształcenia.

Walcowanie na zimno powoduje zmiany właściwości mechanicznych – materiał zostaje wzmocniony, rośnie wytrzymałość na rozciąganie, wrasta granica plastyczności i twardości. Ta metoda to jedna z podstawowych stosowana w hutach, która pozwala na nadawanie różnorodnych parametrów produktom stalowym.

nagrody stalesia

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium