RURY ZE SZWEM

Rury ze szwem

Rury ze szwem - Stalesia.com

Rury ze szwem są wyrobami hutniczymi o przekroju pierścieniowym poprzecznym o stosunkowo dużej długości. Rury te produkowane są między innymi w zakładach przerobu stali wykonujących między innymi konstrukcje stalowe. Ze względu na powierzchnię rozróżnić można rury: izolowane, cynkowane, platerowane itd.

Ze względy na kształt przekroju rozróżnia się również ( poza rurami o przekroju okrągłym ) rury eliptyczne, kwadratowe, prostokątne i inne.

Technika wytwarzania rur ze szwem

Najprostszą techniką wykonywania rur ze szwem jest zwinięcie arkusza blachy w rurę i połączenie go szwem w punkcie styku. Inna technika dająca większą wytrzymałość tego typu elementom, polega na śrubowym zwijaniu pasa materiału. Wtedy to szew łączący owija się wokół rury na jej powierzchni. Kolejną znaną technologią wśród profesjonalistów w tej dziedzinie jest wyciąganie na gorąco rury z surowca wyjściowego od razu w żądanym kształcie.

Firma Stalesia posiada w ofercie dużą gamę rur, są to między innymi: rury nierdzewne ze szwem i kwasoodporne, rury ze szwem żaroodporne, rury ze szwem duplex i superduplex, rury ze szwem węglowe, rury zimno ciągnione, rury kotłowe, rury bezszwowe, rury instalacyjne.

Zastosowanie rur ze szwem

Stal do montażu instalacji wodociągowych występuje jako stal ocynkowana - rury ze szwem lub bez szwu. Natomiast do budowy instalacji ogrzewczych jako stal czarna - również rury ze szwem lub bez. Ochronna warstwa cynkowa stali zabezpiecza rury stalowe przed niszczącym działaniem środowiska zewnętrznego i wewnętrznego prowadzącym do przedwczesnej korozji.

Rury ze szwem wynaleziono wcześniej od rur bez szwu, a dokładniej rzecz ujmując w 1825 roku.

Niewątpliwą zaletą rur ze szwem jest fakt, że mogą mieć one dużą średnicę. Znaczenie ma również ich atrakcyjna cena. W przypadku rur ze szwem od zawsze sporym wyzwaniem było uzyskanie jak najwyższej jakości połączenia. Rozwój technologii pozwala jednak na systematyczną poprawę ich jakości, a co za tym idzie znajdowanie dla nich coraz to nowych zastosowań.

Rury ze szwem stosowane są m.in. do budowy sieci przemysłowych.

nagrody stalesia

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium