stalesia facebook stalesia goolge plus

tel.: +48 (12) 260 10 65
dział handlowy numery wewnętrzne:
106, 114, 115, 123, 103
email: info@stalesia.com

Oferta

Najnowsze artykuły

Wyślij zapytanie


Imię i nazwisko

Adres email

Treść wiadomości

Walcówka i pręty gładkie

walcowka_i_prety

 

Walcówka i pręty gładkie otrzymywane są metodą walcowania. W ofercie firmy Stalesia znajdą Państwo szeroki wybór tych produktów. W celu uzyskania szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub poprzez e-mail.

Walcówka występuje w formie prętów i kształtowników o niewielkim w stosunku do długości przekroju poprzecznym, które mają różnorakie zastosowanie w gałęziach przemysłu. W celu spełniania różnorodnych funkcji, występuje ona w kilku długościach i wymiarach o przekrojach m.in. okrągłym, kwadratowym, prostokątnym, trójkątnym, sześciokątnym. Walcówka jest materiałem, z którego można wytwarzać np.: cienkie druty o średnicy ok. 0,1 mm, kable energetyczne, przewody emaliowane i instalacyjne, kable energetyczne.

Zakłady produkcyjne najczęściej dostarczają walcówkę w specjalnych kręgach jednoodcinkowych, o niesplątanych zwojach, wiązanych taśmą stalową.

Istnieją dwa sposoby wytwarzania prętów, za pomocą walcowania i ciągnienia. Pierwszy rodzaj produkcji odbywa się w specjalnych walcarkach, a finalny kształt prętów uzyskuje się poprzez walcowanie wzdłużne. Natomiast ciągnienie polega na przeciągnięciu metalu przez ciągadło tzn. otwór w narzędziu. W celu ukrycia skazy na pręcie można go dodatkowo obrobić.   

Klasę wytrzymałości stali oznacza się przy pomocy litery A i cyfry. Na rynku dostępne są pręty o klasach: A-0, A-I, A-II, A-III i A-IIIN, gdzie klasa A-0 jest tą najniższą, a klasa A-IIIN najwyższą. Pręty ze stali okrągłe, gładkie są oznaczone klasą A-0 i A-I, natomiast pręty żebrowane, okrągłe określone są wyższymi klasami.

Walcówka i pręty gładkie – normy produkcyjne i zastosowanie

Proponowane wyroby hutnicze szczególnie polecamy do wykorzystania w branży budowlanej w celu wzmocnienia elementów konstrukcyjnych takich jak: ławy, stropy, ściany fundamentowe, posadzki, belki. Użycie  tych materiałów znacząco wpływa na wzmocnienie powierzchni i właściwości (np. cynkowanie). Ponadto pręty stalowe gładkie doskonale sprawdzają się zwiększenie jej odporności. Trwałość budowy z wykorzystaniem tych materiałów jest zapewniona przez zastosowanie mocnej stali. Oprócz budownictwa pręty gładkie i walcówka są obecne w przemyśle motoryzacyjnym i meblarskim, co powoduje, że producenci nadają dodatkowe właściwości pożądane przy budowie maszyn przemysłowych.

 

Walcówka:
Φ = 5,5 - 20 mm
WG: PN-91/H-93010

Pręt gładki:
Φ = 6,0 - 250 mm
WG: PN-91/H-93010

Pręty gładkie - klasy

Opisywane produkty są oznaczone klasą A-0 i A-I, służą do wykonania elementów pomocnych przy zbrojeniu, m.in. strzemion, przewiązek. Pręty gładkie – stal klasy A-0 występują w postaci walcówki w kręgach lub są oferowane jako gładkie pręty. Natomiast końce wyrobów ze stali klasy A-I są pomalowane na czerwono (każda wiązką z jednej strony) lub mogą mieć namalowany jeden czerwony pasek o szerokości 2 cm na każdym kręgu.

Wyroby z naszego asortymentu spełniają wszystkie normy obowiązujące na rynku polskim i europejskim.

nagrody stalesia