Wyroby ze stali nierdzewnej, żaroodpornej, duplex, kwasoodpornej

BLACHY GORĄCOWALCOWANE

Blachy gorącowalcowane

Blachy gorącowalcowane to wyrób hutniczy, który nie wymaga bardzo wysokich nakładów energetycznych ze względu na mniejsze opory odkształcenia w porównaniu do blach zimnowalcowanych. Jedną z podstawowych zalet blach gorącowalcowanych jest ich predyspozycja do dalszej obróbki, ponieważ posiadają odpowiednie właściwości spawalnicze, umożliwiające kolejne modyfikacje, np. poprzez dodawanie stopów, rekrystalizację, następne walcowanie. Cechuje się wysoką wytrzymałością na duże obciążenia.

W naszym asortymencie znajdują się wysokiej klasy blachy gorącowalcowane, które doskonale sprawdzają się podczas dalszej obróbki. W zależności od potrzeb można poddawać blachę m.in. procesowi spawania w celu połączenia elementów. Tego typu blachy są często materiałem wyjściowym do walcowań na zimno.

Blachy gorącowalcowane – rodzaje i wymiary

Gatunki blachy gorącowalcowanej różnią się od siebie stopniem plastyczności. Właściwości blachy zależą również od stopu użytego do produkcji.

Wyszczególnić możemy następujące rodzaje:

  • blacha formatowa,
  • blacha gładka,
  • blacha ryflowana,
  • blachy kawałkowe,
  • blachy czarne,
  • blachy poprodukcyjne.

Opisywany wyrób hutniczy jest dostępny w przedziale grubości od 1mm do 250 mm. Ten parametr ma bezpośredni wpływ na elastyczność blachy.

Wybór odpowiedniego materiału jest również uwarunkowany pożądaną grubością produktu końcowego.

Blacha gorącowalcowana - zastosowanie

Blachy gorącowalcowane, dzięki swoim właściwościom są wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu i w budownictwie. Głównym czynnikiem przemawiającym za jej stosowaniem jest łatwość obróbki i kolejnych modyfikacji, a nie potrzeba idealnego wykończenia powierzchni. Z tych powodów blachę gorącowalcowaną wykorzystuje się w energetyce oraz przy budowie kładek, mostów, elementów konstrukcyjnych, schodów, wieżowców, a także przy produkcji maszyn, podnośników,  kontenerów i pojazdów. W przemyśle okrętowym blacha jest również jednym z podstawowych wyrobów hutniczych, przy powstawaniu elementów kadłubów i pomostów.

Blacha gorącowalcowana a zimnowalcowana - różnice

Podstawowa różnica między tymi blachami jest związana z jakością wykończenia powierzchni. Ich odmienność wiąże się również z tolerancją wymiarową. Blacha gorącowalcowana jest wybierana w sytuacjach, kiedy wysoki standard nie jest priorytetem a materiał będzie poddawany dalszej obróbce.

Te właściwości przekładają się również na różnice cenową, blachy gorącowalcowane są tańsze od tych walcowanych na zimno.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium