tel.: +48 (12) 260 10 65
dział handlowy numery wew.:
103, 106, 114, 115, 123
email: shop@stalesia.com

STAL KWASOODPORNA

Stal kwasoodporna

Stal kwasoodporna to gatunek stali odpornej na działanie kwasów o mniejszej mocy od kwasów siarkowych.

Stal kwasoodporna – produkcja

Swoje właściwości kwasoodporne uzyskuje dzięki stabilizacji austenitu, który jest składnikiem strukturalnym stopów żelazo-węgiel, w normalnych warunkach, co jest możliwe do uzyskania dzięki wysokiej zawartości chromu, w przedziale 17-20% oraz niklu w przedziale 8-14%, a także innych dodatków stopowych, takich jak np. mangan, tytan, molibden oraz miedź. Stale o właściwościach kwasoodpornych stosowane są po polerowaniu. W wysokich temperaturach dodatki stopowe mogą wykazywać tendencje do łączenia się z węglem i tworzyć twarde węgliki. Po spawaniu elementów wykonanych ze stali kwasoodpornej jest wymagana ich obróbka cieplna.

Gdzie znajduje zastosowanie stal kwasoodporna?

Stale kwasoodporne wykorzystywane są do budowy zbiorników kwasów oraz instalacji przemysłowych jak i do innych instalacji, które zawierają kwasy takich jak np. w przemyślę farbiarski czy przy produkcji nawozów sztucznych.

W ofercie firmy Stalesia znajdą Państwo takie elementy wykonane ze stali kwasoodpornej, jak np. kątowniki kwasoodporne, płaskowniki kwasoodporne czy blachy kwasoodporne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium